Najlepsze miejsca dla pracowników zdalnych

Często pracownicy zdalni wybierają miejsca docelowe na podstawie jakości dostępnych połączeń internetowych. Oczywiście inne kryteria, takie jak dobra pogoda, kultura czy koszty utrzymania, również odgrywają rolę.

Jeśli jesteś cyfrowym nomadem lub chciałbyś nim zostać, koniecznie wybierz najlepsze miejsce, z którego będziesz pracować. W tym artykule prezentujemy Ci listę niektórych najlepszych miejsc docelowych dla cyfrowych nomadów. W osobnym artykule dowiesz się, w jakich zawodach można pracować zdalnie.

1. Chiang Mai, Tajlandia

Nie możemy rozpocząć tej listy najlepszych miejsc dla cyfrowych nomadów bez wspomnienia „mekki”: Chiang Mai. To północne miasto Tajlandii jest jednym z najpopularniejszych miejsc dla tego typu pracowników.

Choć Tajlandia nie oferuje wielu udogodnień w zakresie wiz pracowniczych, to prawda jest taka, że niemal każdy mieszkaniec Zachodu może spędzić okres czasu na wizie turystycznej. Jest to idealne rozwiązanie dla podróżników, którzy chcą spędzić od jednego do trzech miesięcy w mieście podczas zwiedzania tego wspaniałego kraju Azji Południowo-Wschodniej.

Ale dlaczego Chiang Mai jest tak popularne dla cyfrowych nomadów? Biorąc pod uwagę niskie koszty życia, wspaniałe jedzenie i samą liczbę opcji kulturalnych, które oferuje, jest to jedna z najlepszych opcji w dzisiejszych czasach.

2. Majorka, Hiszpania

Choć Majorka nie pojawia się zwykle na listach destynacji dla cyfrowych nomadów, zawsze była niezwykle popularnym wyborem dla osób szukających dobrej pogody i lepszej jakości życia.

Ta wyspa na Morzu Śródziemnym łączy słoneczne niebo z niesamowitą gastronomią i stosunkowo przystępnymi cenami w Europie. Wiele osób decyduje się na zakup willi w Llucmajor lub w innym miejscu na wyspie i ustanawia swoje nowe życie tutaj. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Majorkę, szybko zrozumiesz, dlaczego jest ona tak popularnym celem podróży dla osób z innych krajów europejskich.

3. Bali, Indonezja

Bali to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie do pracy. Ma wiele do zaoferowania cyfrowym nomadom, którzy się tam osiedlają, w tym wspaniałą pogodę, tanie koszty utrzymania i żywe życie nocne. Istnieje również wiele możliwości surfowania, wędrówek i innych aktywności, takich jak nurkowanie i wycieczki po dżungli. To miejsce jest popularne wśród cyfrowych nomadów ze względu na piękne krajobrazy i przyjaznych mieszkańców.

4. Medellin, Kolumbia

Medellin to miasto położone w Kolumbii, w Ameryce Południowej. Kiedyś był znane jako „najbardziej brutalne miasto na świecie”, ale nie daj się zwieść tej reputacji. Dziś to miasto pełne technologii i dobrobytu, a także jedno z najlepszych miejsc na świecie dla cyfrowych nomadów. Medellín jest idealnym miejscem dla osób szukających hiszpańskojęzycznego miejsca z niższymi kosztami życia.